Matterhorn (italsky Monte Cervino, francouzsky Mont Cervin nebo Le Cervin), je považován za jednu z nejkrásnějších a nejpopulárnějších hor Evropy. S nadmořskou výškou 4478 metrů je zároveň také sedmou nejvyšší horou Alp. Tyčí se na hranici mezi Švýcarskem a Itálií, nad švýcarským Zermattem a italským městem Breuil-Cervinia. Jméno Matterhorn pochází z německého matte (horská louka) a charakteristického tvaru hory, horn (roh). Matterhorn byl poslední nezdolanou alpskou čtyřtisícovkou a výstup na něj byl dlouho považován za nemožný. První pokus podnikl roku 1857 breuilský lovec Jean Antoine Carrel se dvěma druhy. Dostali se pouze na Tete du Lion, ale vytyčili cestu Lvím hřebenem, kterou se pokoušela o prvovýstup většina dalších výprav. Více najdete na Wikipedii.

Výstup na Matterhorn

Výstup na nejkrásnější vrchol Alp, variantou z italské strany od Cervinie západní hranou přes chatu Carrel nebo z údolí Zermattu východní hranou přes chaty Hornli; sestup je stejnými směry. Další možnost je přechod Itálie – Švýcarsko, případně i opačně.

Maximální počet hostů na túře: 1
Před výstupem je doporučeno být dobře aklimatizován, jedná se o rychlý výstup, kde není čas na velké odpočívání. Ideální je pro výstup aklimatizace lezeckého charakteru.

Cena za výstup
od 1 650 € – podle varianty výstupu
K výstupu je možné doobjednat aklimatizaci na cca další dva dny v ceně 450 .

Cena nezahrnuje náklady vůdce (ubytování, strava, doprava a další výdaje spojené s vedením akce). Tyto výdaje hradí klient.