Pořádáme kurz lavinový, skitouringový pro začátečníky či skialpinistický pro pokročilé, kurzy skalního lezení či případně kurzy vícedélkového alpského lezení, základy ledového lezení, kurzy pohybu po ledovci.

Termíny jsme schopni přizpůsobit Vašim časovým požadavkům, počtu lidí apod. Kurzy pořádáme na českých, slovenských či rakouských horách, skalách a ledech.

Kurzy skalního lezení

Pro účastníky se předpokládají základní znalost lezecké problematiky pohybu na skalách či umělé stěně. Na kurzu se naučíte správný výběr lezecké cesty pro vás podle vaší kondice, zvládnete metodiku jištění spolulezce na druhém i prvním konci lana, naučíte se základní prvky jištění při lezení na skalách či umělých stěnách. Kurz je ideální pro ty, co s lezením začínají a chtějí se posunout dále jako lezci či horolezci. Vhodné pro ty, co mají dobrou fyzickou kondici.

Počet účastníků

5 – 8 osob, individuální kurz – max 2 osoby

Místo konání

Studenecké skály, Studené; Mladkov – v blízkosti Pastvinské přehrady. Případně jiné lokality podle vašeho výběru a domluvy s námi. V případě nepříznivého počasí využíváme lezecké stěny.

Ceny a platba

Cena 4 250 Kč / osoba
Cena 13 900 Kč / skupina 2 osoby – individual kurz
Cena zahrnuje výuku a lektorování horským vůdcem, nezahrnuje ubytování a jídlo, výdaje na dopravu, ubytování a travu během kurzu. To si zajišťuje účastník sám. Možnosti ubytování jsou v penzionech v okolních přilehlých obcích. Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na číslo účtu viz obchodní podmínky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „kurzlezení“.
Podrobné informace najdete ve všeobecných podmínkách.

Termíny

květen-červen 2024
Individual kurz dle telefonické domluvy, možno i v průběhu týdne.

Program

1. den: od cca odpoledních hodin
2. den: samotný lezecký výcvik, teorie a praxe
3. den: praxe, ukončení v odpoledních hodinách

Ledovcové kurzy

Jsou určeny pro ty, co chtějí zdolávat alpské velikány či se jen procházet nádhernými údolími sněhem a ledem pokrytých. Zdokonalíte si chůzi na mačkách a zvládnete využívat správně cepín. Pohyb v lanovém družstvu, orientace na ledovci mezi trhlinami, poznat nebezpečí séraků a lavin, pomoc při pádu do trhliny či se z ní dostat, zastavit pád cepínem … správně naplánovat túru – to jsou dovednosti, které se u nás naučíte. Kurz pro ty, co chtějí do velkých hor…

Počet účastníků

6 lidí na vůdce (lektora), minimální počet účastníků kurzu je 4

Místo konání

Alpy – v okolí chat Wiesbadenerhütte, Rudolfshütte, Oberwalderhütte a dalších (lokalita podle zájmu a ledosněhových podmínek).

Ceny a platba

Cena 8 990 Kč / osoba.
V ceně je zahrnuta služba horského vůdce, materiál k přednáškám v tištěné podobě. V ceně není doprava, ubytování a strava. Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na číslo účtu viz obchodní podmínky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „ledovcovykurz“.
Podrobné informace najdete ve všeobecných podmínkách.

Termíny

konec květen 2024
červen 2024
Pouze pro skupinu 4-6 lidí najednou. Individual kurz dle telefonické domluvy; možno i v průběhu týdne.

Lavinové kurzy

Lavinové kurz je pro všechny skialpinisty, horolezce, vyznavače lyžování ve volném terénu, turisty na sněžnicích… pro ty co vydávají do zasněžených hor. Na lavinovém kurzu se naučíte zvládnout problematiku pohybu v zimním horském terénu, dostanete základní znalosti o lavinové problematice, naučíte se pracovat s lavinovými přístroji, orientovat se v lavinovém terénu a vyhodnocovat nebezpečí lavin. Seznámíte se s první pomocí postiženému lavinou. Vše si budete moci vyzkoušet přímo v terénu.

Podrobný itinerář kurzu najdete zde

Počet účastníků

8 lidí na horského vůdce. Minimální počet účastníků kurzu je 4, jinak se kurz neuskuteční.

Místo konání

Jeseníky, Krkonoše, Králický Sněžník, Veľká Fatra, Vysoké Tatry, Bad Gastein (podle nabídky, zájmu a sněhových podmínek).

Ceny

Viz níže aktuální termíny.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na číslo účtu viz obchodní podmínky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „lavinykurz“.
Podrobné informace najdete ve všeobecných podmínkách.

Termíny

prosinec, leden, únor

Po domluvě možno i individuální termín lavinového kurzu pro větší skupinu, možno i přes všední dny. Nebo i v rámci firemního teambuildingu je možné uspořádat samostatný základní lavinový kurz.

Doporučené vybavení na lavinový kurz

Lavinový set (vyhledávač – dostatečně nabité baterky, sonda, lopata), skialpové vybavení (lyže, pásy, boty, hole) nebo sněžnice či snowboard, batoh na zimní túru okolo 30 litrů, vhodné nepromokavé oblečení (budeme se hrabat ve sněhu), nepromokavé rukavice, brýle sluneční, krém proti slunci, pokud budeme venku postávat bude se hodit péřová vesta či zateplená bunda. Psací potřeby na poznámky, pojištění, čelovka a přezůvky na chatu.

Možnost zapůjčení kompletní skialpové či lavinové výbavy.

Individuální lavinové kurzy a výuka

Ideální pro úplné začátečníky a neznalé lavinové problematiky. Jedno či dvoudenní výuka v oblasti Králického Sněžníku. Prostě paráda… na skialpech či splitboardu. Nebo i pěšky …

Místo: Dolní Morava – Králický Sněžník
Termíny: podle telefonické dohody (ideální dny jsou pondělí, úterý, může pak být i sobota a neděle), v zimních měsících prosinec, leden a únor

Počet osob na vůdce: 1 – 3 osoby

Cena a platba:
8 500 Kč
nebo 350 € na den a skupinu

Aktuální termíny lavinových kurzů na zimu 2024/2025

Lavinový kurz Rakousko, Bad Gastein

Místo: chata Kolm Saigurn (Rakousko, Bad Gastein)
1. kurz je spojen se skialpinistickým kurzem (viz skialp kurz)

Termín:
27. – 30.1.2025 (volno 12 míst)
Sraz 26.1. do 18h na chatě Kolm-Saigurn

Cena a platba
Cena 8 990 / osoba

Cena zahrnuje služby horského vůdce a jeho náklady. Nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu klientů.

Kurzy skialpinismu, skitouringu

Nebaví vás fronty a davy lidí na sjezdovkách? Chcete objevovat nepřístupné zasněžené horské terény? A k tomu se pěkně svézt na lyžích panenskou přírodou? Jste zde správně, my Vás do toho uvedeme…

Skialpinistický kurz je určen pro všechny, kteří si skitouring chtějí vyzkoušet, ošahat a neví jak na to. Případně už vybavení a základní zkušenosti máte a nevíte jak dál, chcete do větších hor, na vícedenní akce apod. Naučíme vás základním dovednostem pohybu ve volném terénu na „chlupatých” lyžích. Možnosti jednodenních u nás nebo rozšířených vícedenních v Alpách na ledovci, který je doplněn o pohyb ve vysokohorském terénu a na ledovci. Rozšíříte si povědomí o technice chůze na skitouringových lyžích, o novinkách ve skitouringovém vybavení, naučíte se jak si naplánovat skialp túru, probereme základy lavinové prevence.

Předpokladem pro účast na tomto kurzu jsou základní lyžařské dovednosti jízdy na sjezdových lyžích.

Počet účastníků

8 lidí na horského vůdce. Minimální počet účastníků kurzu je 4, jinak se kurz neuskuteční.

Místo konání

Králický Sněžník, Jeseníky, Krkonoše, Tatry, Alpská pohoří (podle zájmu a sněhových podmínek).

Ceny

Viz níže aktuální termíny.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platba na číslo účtu viz obchodní podmínky. Přihláška vám bude závazně potvrzena mailem po zaplacení. Jako variabilní symbol uveďte vaše datum narození, do poznámky pro příjemce uveďte vaše jméno a „lavinykurz“.
Podrobné informace najdete ve všeobecných podmínkách.

Termíny

Zima – leden, únor, březen. Viz aktuální kurzy níže.
Možnost individuálního termínu, i přes všední dny v týdnu. Po telefonické dohodě, max. počet osob jsou tři.

Doporučené vybavení na skialp kurz

Lavinový set (vyhledávač – dostatěčně nabité baterky, sonda, lopata), skitouringové vybavení (lyže, pásy, boty, hůlky), batoh na zimní túru okolo 30 litrů, vhodné nepromokavé oblečení do nepříznivých podmínek, nepromokavé rukavice, brýle sluneční, krém proti slunci, pokud budemem venku postávat hodí se péřová vesta či zateplená bunda. Psací potřeby na poznámky, pojištění, čelovka a přezůvky na chatu.

Po dohodě je možno zapůjčit lavinový set či jeho část. Případně poradíme, kde zapůjčit skialpové lyže s pásy a botama. Na rozšířený skialpový kurz navíc ledovcovou výbavu (sedací úvazek, karabiny, prusíky, ledovcový šroub) – taky možno zapůjčit. Potřebné vybavení bude upřesněno před kurzem při potvrzení.

Chaty

  • Chata Návrší, 890 m n.m., se nachází cca 3 km pod vrcholem Králického Sněžníku na české straně. Přístup na chatu ze Stříbrnice. Dá se dojet autem, pokud není moc sněhu a cesta je vyplužená, jinak pěšky nebo na lyžích.
  • Chata Schronisko PTTK, 1 218 m n.m., se nachází cca 0,5 km pod vrcholem Králického Sněžníku v Polsku. Přístup na chatu z polského Miedzygórze. Přístup pěšky nebo na lyžích.
  • Žiarska chata, 1 325 m n.m., Západní Tatry nebo Zamkovského chata, 1 475 m, Vysoké Tatry (Slovensko) či případně Nízké Tatry. Výběr místa upřesníme před kurzem.
  • Wiesbadener Hütte, 2 443 m n.m., Silvretta (Rakousko) nebo Rudolfshütte, 2 315 m, Salzburgerland a Kolm Saigurn, 1 605 m, Bad Gastein (Rakousko).

Aktuální termíny skitouringových kurzů na zimu 2024/2025

Skialpinistický kurz Bad Gastein

Místo: chata Kolm Saigurn (Rakousko, Bad Gastein)
kurz je spojen s lavinovým kurzem (viz lavinové kurzy)

Termín:
27. – 30.1.2025 (volno 12 míst)
sraz 26.1. okolo 18h na chatě

Cena a platba
Cena 8 990 Kč / osoba

Cena zahrnuje služby horského vůdce a jeho náklady. Nezahrnuje dopravu, ubytování a stravu klientů.

Základní skialp kurz pro děti Dolní Morava

Ideální pro děti a mládežníky ve věku od 10 do 18 let. Předpokládá se dobré zvládnutí lyžování na sjezdovce. Dvoudenní kurz je zaměřen na základní skialp návyky a na pohyb a jízdu ve volném terénu. Součástí je krátké seznámení s lavinovou prevencí. Kurz není veden v lavinových terénech. Možnost zapůjčení vybavení.

Termín: leden, únor 2024 (dle domluvy)
Počet osob: 6, minimálně 4.
Místo: Dolní Morava – Králický Sněžník

Cena a platba: 3 990 Kč  / osoba

Jednodenní skialpové kurzy a túry

Termín: kdykoliv podle dohody v zimní sezoně – vánoční svátky a konec roku, dále pak od 1.1. do 28.2.2024
(termíny jednodenních dohodou telefonicky nebo mailem)

Počet osob: jednotlivec až skupiny do 5 osob
Místo: Dolní Morava – Králický Sněžník, Skitour Centrum
Cena a platba:
Cena 5 500 Kč (cena je za skupinu 1 – 6 osob)
Bližší informace najdete ve všeobecných podmínkách.
Závaznou přihlášku pošlete na e-mail: zofin@rockart.cz, my Vám zpětně potvrdíme účast. Platbu provedete předem nebo v den kurzu na místě.

Program jednodenního kurzu:
Túra na skialpových lyžích v údolí Králického Sněžníku. Náplní těchto jednodenních kurzů jsou túry, kde se dozvíte a procvičíte vše potřebné, co do začátku potřebuje každý budoucí skialpinista. Začátek mezi 8. a 9. hodinou ranní, ukončení mezi 15. a 16. hodinou, pak můžeme dál debatovat o skialpech nad šálkem dobré kávy či piva. Možnost zapůjčení skialpové výbavy z našeho Skitour Centra.

Kurzy ledového lezení

Lezení v ledopádech Vysokých Tater pro začátečníky i mírně pokročilé. Jedná se převážně o lezení jednodélkových ledů s dobrou dostupností z chat, pár ledů je i více délkových. Termíny jsme schopni domluvit dle vašich požadavků, ideální to je ve všedních dnech, kdy na ledech není moc lidí. Akce jsou dvoudenního charakteru (2x ubytování na chatě – 1. den večer na chatě sraz, 3. den odpoledne konec). Je možno dohodnout i vícedenní program.

Je možné zvolit i destinace v Rakousku – oblast Maltatal, Bad Gastein, … – bližší info na telefonu či emailu (Pavel Žofka, tel.: +420 608 769 064, e-mail: zofin@rockart.cz).

Cena: 450 € / den / skupina
Počet osob: 2 – 4

Vybavení
Mačky a cepíny pro lezení ledů, sedací a prsní úvazek, přilba, jistítko, 2x karabina se zámkem, odsedávací smyčka se zámkovou karabinou, nepromokavé oblečení – kalhoty, bunda (nejlépe Gore-Tex apod.), pevná pohorková obuv na kterou jdou upnout mačky (stoupací železa), čepice, náhradní teplé rukavice (na ledech je dost zima na ruce), brýle (hodí se i lyžařské), pojištění na tuto aktivitu (nejlépe Alpenverein).
Chybějící výbavu je možno u nás zapůjčit po dohodě.

Těšíme se na vás. Horám zdar a třeba naviděnou!