Liskamm je výrazný dvojvrchol na hranici Itálie a Švýcarska. Je součástí hlavního hřebene Walliských Alp. Na sever k ledovci Gornergletscher se prezentuje přes tisíc metrů vysokou, visutými ledovci pokrytou severovýchodní stěnou. Hřeben Liskammu mezi východním (4 532 m) a západním (4 479 m) vrcholem je dlouhý asi 2 km. Celková délka hřebene je do 5 km. Místy je velmi ostrý a tvoří se na něm obrovské převěje. Mezi horolezci je nazýván „Lidožroutem“ díky nadprůměrnému počtu obětí kvůli nebezpečným převějím na hřebeni. Masiv je pověstný rychlými a nebezpečnými zvraty počasí.

 

Termín
červen – září

Cena za výstup
1 500 €
včetně aklimatizace 1 950 €
Maximální počet hostů na túře: 1

Obtížnost
Pokročilý

Cena obsahuje
Služby horského vůdce

Cena nezahrnuje
Dopravu, náklady horského vůdce na ubytování, jídlo a lanovky. Vybavení, pojištění.

Program
První den je výstup na chatu Quintino Sella, následující den je pak výstup na oba vrcholy hřebene Liskammu přes sedlo Felikjoch do sedla Lysjoch, a následně sestup přes chatu Gniffeti zpět do údolí Gressoney-la-Trinité. Ideální je mít před tímto traverzem za sebou aklimatižační výstup, např. na vrchol Castor, tím se celá akce prodlouží o další den navíc s noclehem na Quintino Sella.

Trochu z horolezecké historie (Wikipedia):

Prvovýstup hřebenem byl proveden v roce 1861 neskutečným počtem lidí  na tuto dobu; 8 anglickými dobyvateli a 6 švýcarskými horskými vůdci..

… mám zájem, chci tam!