Liskamm je výrazný dvojvrchol na hranici Itálie a Švýcarska. Je součástí hlavního hřebene Walliských Alp. Na sever k ledovci Gornergletscher se prezentuje přes tisíc metrů vysokou, visutými ledovci pokrytou severovýchodní stěnou. Hřeben Liskammu mezi východním (4 532 m) a západním (4 479 m) vrcholem je dlouhý asi 2 km. Celková délka hřebene je do 5 km. Místy je velmi ostrý a tvoří se na něm obrovské převěje. Mezi horolezci je nazýván „Lidožroutem“ díky nadprůměrnému počtu obětí kvůli nebezpečným převějím na hřebeni. Masiv je pověstný rychlými a nebezpečnými zvraty počasí.

 

Date
Jun – September

Price for ascent
1 500 €
includes acclimatization: 1 950 €
Max numbers of clients on trip: 1

Difficulty
Advanced

Price includes
Services mountain guide

Does not include
Transports, cable car, accommodation and halfboard on hut. Personal equipment, insurance.

Program
První den je výstup na chatu Quintino Sella, následující den je pak výstup na oba vrcholy hřebene Liskammu přes sedlo Felikjoch do sedla Lysjoch, a následně sestup přes chatu Gniffeti zpět do údolí Gressoney-la-Trinité. Ideální je mít před tímto traverzem za sebou aklimatižační výstup, např. na vrchol Castor, tím se celá akce prodlouží o další den navíc s noclehem na Quintino Sella.

Trochu z horolezecké historie (Wikipedia):

Prvovýstup hřebenem byl proveden v roce 1861 neskutečným počtem lidí  na tuto dobu; 8 anglickými dobyvateli a 6 švýcarskými horskými vůdci..

I’m interested, I want to go!