Nejvyší a jeden z nekrásnějších vrcholů celých Alp a i Evropy. Mont Blanc (italsky Monte Bianco, v překladu bílá hora) je nejvyšší hora Alp a Evropy, vypínající se v Montblanském masivu na francouzsko-italském pomezí do výšky 4 809 m n. m. Mont Blanc je tradičně považován za nejvyšší vrchol Evropy, avšak z důvodu nejednotné metodiky pro přesné určení evropsko-asijské hranice bývá tento titul připisován i kavkazské hoře Elbrus (5 642 m n. m.). Na vrchol poprvé vystoupili Francouzi 8. srpna 1786 Jacques Balmat a Michel Paccard. První ženou, zdolavší Mont Blanc, byla 14. července 1808 Maria Paradisová (1778 – 1839), chudá služebná z Chamonix, která se později horolezectví již nevěnovala. O třicet let později, v roce 1838, na Mont Blanc vystoupila další žena, francouzská průkopnice horolezectví Henriette d’Angeville. Na vrchol vede několik výstupových tras, které vyžadují dobrou fyzickou kondici. Zbývá jen, aby se výstup odvíjel bez potíží, a odnesete si nesmazatelný zážitek a chuť vrátit se na tento vrchol jinou cestou – každý výstup je vlastně novou zkušeností.

Výstupy jsou koncipovány na 4 až 6 dnů. Záleží vždy na dohodě s klienty, jaký program budou chtít v rámci výstupu absolovat, nebo na jakém se společně domluvíme. Možnosti s aklimatizací a přípravou; anebo bez, čistě jen výstup.

Výstupy

  1. přes Aiguile du Gouter a hranu Bosses
  2. přes tři vrcholy Mont Blanc du Tacul – Mont Maudit – Mont Blanc
  3. přes chatu Mulets severním hřebenem Dome du Gouter – stará cesta, málo používaná, vhodná při použití lyží.
  4. přes Aiguilles Grises (Papežská cesta) normálka z Itálie (přes chatu Gonella)

Cena
od 2 250 € včetně aklimatizační túry v okolí Chamonix
Cena za samotný výstup (2 dny) 1550 €
Cena s aklimatizací a výstupem na italské Gran Paradiso (4 061 m) 2 950 €. Jedná se o šestidenní Full Service program.

Cena nezahrnuje náklady vůdce (ubytování, strava, doprava a další výdaje spojené s vedením akce). Tyto výdaje hradí klient.
Program Full Service: zahrnuje 3x ubytování na chatách včetně polopenze, transport do Itálie, lanovky. Nezahrnuje dopravu do Chamonix a ubytování.

Počet účastníků
Maximální počet klientů na túře je 1 až 2 podle podmínek a charakteru túry.
Full Service program: cena za osobu.

Termín
TERMÍNY NA ROK 2024 VYPRODÁNY

letní výstup červen – září
zimní na lyžích duben – červen

Upozornění: Výstup přes chatu Gouter nebo Tete Rousses garantujeme pouze při přihlášení na výstup Mont Blanc do 15. listopadu v předchozím roce plánovaného výstupu. Po tomto datu není možné z naší strany zajistit noclehy na těchto výše uvedených chatách.