Julierpass je alpský průsmyk v kantonu Graubünden ve Švýcarsku. S nadmořskou výškou vrcholu 2284 m n. m. spojuje údolí Oberhalbstein a Engadin. Historie průsmyku sahá až do římských dob, dnešní podoba s hlavní cestou sahá do 30. let 19. století. V horní části průsmyku se nachází jezero Lej da las Culuonnas. Od roku 1954 se v blízkosti nachází také vodní nádrž Marmorera (Lai da Marmorera) o rozloze asi 1,5 km čtverečních, a také je zde evropské rozvodí mezi povodími Rýna a Dunaje.
Julierpass je výchozím bodem skialpinistického přechodu či túr a taky dálkové turistické trasy, která vede po severní straně Engadinu až do průsmyku Flüelapass v blízkosti Davosu. Je to jedno z ideálních míst pro lehké letní i zimní túry ať už pěšky, či na lyžích a sněžnicích.

Sedlo Julier je ideálním místem pro tvůj start do zimní lyžařské, freeridové či skialpinistické sezony. Zopakuješ si stávající a dozvíš se novinky…

 

Termín
15. – 19.12.2024
(volno 8 míst)

Cena:
550 € / osoba

Maximální počet hostů: 8

Ubytování:
hospic La Veduta

Obtížnost
Začátečník-pokročilý

Cena obsahuje
Služby horského vůdce

Cena nezahrnuje
Dopravu, jídlo a případné lanovky. Pojištění a zapůjčení vybavení. Náklady vůdce na ubytování a snídani.

Program
skialpinistické túry s lyžováním ve volném terénu, výstupy na lehké 3-tisícové vrcholy, večerní semináře a besedy okolo pohybu v zasněžených horách. Možnost vylepšení lyžařské techniky se zaměřením na volný terén. Je možné připravit program podle vašich požadavků, o co byste měli na začátku sezony zájem. Napište pak předem, připravíme.

… mám zájem, chci jet!